The Blogging of McDermott 614

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w szczegółachAnalizując fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcielibyśmy rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Po pierwsze przychodzi wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest korzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments